Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 30 października 2011

Technika pergaminowa, pergamano - inne zastosowanie

Pudełko zostało pokryte kolorowym woskiem do drewna, a następnie ozdobione. Niektóre elementy zostały podmalowane delikatnie farbką perłową. Przykleiłam drobniutkie cyrkonie.
Wewnątrz pokrywki na bordowym tle przykleiłam drobny motyw. Środek pudełka został pomalowany w kolorze ecri. W środku kwiatków naklejone są błyszczące perełki.
Pudełeczko  zostało pomalowane farbą w kolorze ciemnym bordowym i ozdobione koronką pergaminową. Motylek także z pergaminu wykonany jako 3D. Drobiazg delikatny i słodki.
Pudełeczko najpierw zostało potraktowane preparatem do wybielania drewna, a następnie ozdobione.
Zdjęcie wykonane z lampą błyskową.
Technikę pergaminową można stosować do innych przedmiotów poza kartkami. Koronki wykonane na kalce zastosowałam do ozdobienia pudełek. Najmniejsze pudełeczko ma podmalowaną farbami koronkę i motylka. Pudełeczka wyglądają  bardzo romantyczne. Zwłaszcza małe pudełeczko. A w rzeczywistości wygląda jak kosztowna szkatułka wykonana z kamienia. Gdyby nie ten motylek... Nazwa "Pergamano" jest nazwą firmy, która produkuje szablony, przyrządy i kalki do techniki pergaminowej. W Polsce czasami technika pergaminowa nazywana jest błędnie Pergamano. Sama technika zdobienia pergaminu jest bardzo stara. Mnie się zamarzyło ozdobić tą techniką właśnie pudełeczka. Efekty widoczne są na zdjęciach. 

1 komentarz:

  1. Wreszcie mogę zostawić ślad po mojej tu bytności.Pergamano w Twoim wykonaniu to mistrzostwo świata:)

    OdpowiedzUsuń