Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 14 listopada 2011

Sutasz - niepowtarzalna biżuteria

Wykonany przeze mnie i wykończony naszyjnik. Zawieszka została tak dobrana by zawierała srebrne koraliki i korespondowała z naszyjnikiem. Sam naszyjnik jest tak dekoracyjny, iż może być noszony bez zawieszki. Zawieszkę łatwo się zdejmuje. Całość wygląda bardzo atrakcyjnie. Z zawieszką lub bez,  świetnie pasuje np. do czarnego golfa, samej marynarki ale również jako dodatek do wieczorowej bluzki lub sukienki. Zawieszka na lewej stronie została podszyta cieniutkim, miłym w dotyku filcem.  


Jeden z kolczyków wykonany na warsztacie w czerwcu. W kolorach biało-czerwono-czarnym. Połyskujące koraliki zmieniły nieco kolory na zdjęciu. Kolczyki wyszły świetnie.
Zawieszka w kolorach morza wykonana przez uczestniczkę warsztatów. Super.
Super zawieszka wykonana na warsztatach.
Super zawieszka wykonana na warsztatach w czerwcu przez bardzo zdolną osobę.
Kolczyk do zawieszki wykonany wraz z zawieszką.
Dokończyłam naszyjnik ze srebrnych koralików - tubę. Wykonałam zawieszkę z sutaszowych sznureczków i pastylki z masy perłowej. Wykorzystałam pastylkę, która mi zalegała gdzieś w przepaścistych szufladach i była pierwotnie przeznaczona na warsztaty. Podobną (ale nie taka samą) zawieszkę wykonałam kiedyś jako pokazową właśnie na warsztaty. Zużyła się i starła od ciągłego dotykania i rozbierania na części. Dawno temu prowadziłam warsztaty z techniki wykonywania biżuterii z sutaszu. Na warsztaty trafiły do mnie bardzo zdolne i pełne fantazji osoby w różnym wieku. Postanowiłam odgrzebać zdjęcia z warsztatów, gdyż prezentowane na nich ozdoby są tego warte.Zamieszczam  zdjęcia niektórych prace uczestniczek warsztatów. Moim zdaniem prace, jak na pierwszy raz są naprawdę dobre. Tym bardziej, że zostały wykonane według własnych projektów uczestniczek. Ja tylko doradzałam, prezentowałam technikę i podpowiadałam. Życzę wszystkim, osobom które trafiły do mnie na warsztaty, a szczególnie autorkom prezentowanej biżuterii satysfakcji z własnych prac i jeszcze wielu wspaniałych, własnoręcznie wykonanych ozdób. Na zdjęciach nie ma autorek wykonanych prac, ze względu na ochronę tych osób. 

1 komentarz:

  1. Umiesz przekazać wiedzę ,a naszyjnik piękny,cudeńko:)

    OdpowiedzUsuń